Yabancı Diller YüksekokuluGuneyKuzeySarıtepeEnglishYADYOK


YADYOK PROGRAM 1 III. DÖNEM (YAZ DÖNEMİ) HAKKINDA BİLGİ:

Sevgili Program 1 Öğrencilerimiz,

Yaz Dönemi Eğitimi, henüz İngilizce Yeterlik Sınavının tüm bölümlerinden geçmemiş ve derse devam hakkını kaybetmemiş tüm Program 1 öğrencileri için zorunludur.

Bu koşulları yerine getiren TÜM Program 1 öğrencileri Yaz Dönemi eğitimlerine Kuzey Kampüs’te devam edeceklerdir.

Kayıt ya da ödeme yapmalarına gerek yoktur.

2016-2017 Akademik yılı Program 1 Yaz Dönemi ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir:

DERS DÖNEMİ:

14 Haziran – 4 Ağustos 2017 (8 hafta)

YAZ DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ:

Ach 5  -  26 Temmuz 2017                                                                   
Make-up - 31 Temmuz 2017 

YAZ DÖNEMİ BÜYES/BUEPT'ine Giriş Koşulları

Yıl sonu ortalaması 60 olan ve devam hakkını yitirmemiş olan Program 1 öğrencileri Yaz Dönemi BÜYES/BUEPT'ine girme hakkını elde ederler.

Dönem notu ve yıl sonu not ortalamalarının hesaplanması ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Öğrenci El Kitabının ilgili bölümlerini inceleyiniz: http://yadyok.boun.edu.tr/birim/ogrenci-el-kitabi.htm 

YURT BAŞVURULARI:

Güz ve Bahar dönemlerinde Sarıtepe Kampüsünde öğrenim görerek Kilyos yurtlarında kalan tüm Sarıtepe Kampüsü Program 1 öğrencilerimize Yaz Dönemi süresince merkez kampüsümüzde yurt hakkı verilecektir. Söz konusu öğrencilerimizin detaylı bilgi için http://www.yurtlar.boun.edu.tr/adresindeki Duyurular bölümünü takip etmeleri ve Yurtlar Müdürlüğü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Güz ve Bahar dönemlerinde yurtta kalmayan, ancak Yaz Dönemi süresince yurt yurtta kalmak isteyen öğrencilerimizin yurt başvuruları ile ilgili bilgi edinmek için http://www.yurtlar.boun.edu.tr/adresindeki Duyurular bölümünü takip etmesi gerekmektedir. Yurt başvuruları ile ilgili soru ve sorunlarınız için Yurtlar Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

Yaz Dönemi Eğitimi’ne devam etme hakkı olan Program 1 öğrencilerimizin listesi, derslik ve seksiyon bilgileri, önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.