Yabancı Diller YüksekokuluGuneyKuzeySarıtepeEnglishYADYOK

YADYOK PROGRAM 1
III. DÖNEM (YAZ DÖNEMİ) HAKKINDA BİLGİ:

Sevgili Program 1 Öğrencilerimiz,

Yaz Dönemi Eğitimi, henüz İngilizce Yeterlik Sınavının tüm bölümlerinden geçmemiş ve derse devam hakkını kaybetmemiş tüm Program 1 öğrencileri için zorunludur.

Bu koşulları yerine getiren tüm Program 1 öğrencileri Yaz Dönemi eğitimlerine Bahar döneminde öğrenim gördükleri kampüstedevam ederler.

Yaz dönemi dersleri için kayıt ya da ödeme yapmalarına gerek yoktur.

2017-2018 Akademik yılı Program 1 Yaz Dönemi ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir:

DERS DÖNEMİ: 25 Haziran – 7 Ağustos 2018

DERSE DEVAM ZORUNLULUĞU:

2017-2018 Akademik Yılı Program 1 Devamsızlık Sınırları Güz, Bahar ve Yaz dönemleri toplam olmak üzere Kuzey Kampüs’te 97 blok; Kilyos Sarıtepe Kampüsü’nde 112 bloktur.

Derse devam zorunluluğu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Öğrenci El Kitabının ilgili bölümlerini inceleyiniz: http://yadyok.boun.edu.tr/birim/ogrenci-el-kitabi.htm#6 

YAZ DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ:

Ach V  - 25 Temmuz 2018
Make-up - 1 Ağustos 2018 

YAZ DÖNEMİ BÜYES/BUEPT'ine Giriş Koşulları

Yıl sonu ortalaması 60 olan ve devam hakkını yitirmemiş olan Program 1 öğrencileri Yaz Dönemi BÜYES/BUEPT'ine girme hakkını elde ederler.

Dönem notu ve yıl sonu not ortalamalarının hesaplanması ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Öğrenci El Kitabının ilgili bölümlerini inceleyiniz: http://yadyok.boun.edu.tr/birim/ogrenci-el-kitabi.htm#4 

YURT BAŞVURU ve ÖDEME:

Lütfen Yurt başvuru ve ödemeleri ile ilgili bilgi edinmek için http://www.yurtlar.boun.edu.tr/adresindeki Duyurular bölümünü ziyaret ediniz. Soru ve sorunlarınız için Yurtlar Müdürlüğü ile iletişime geçiniz.

Yaz Dönemi Eğitimi’ne devam etme hakkı olan Program 1 öğrencilerimizin listesi, derslik ve seksiyon bilgileri, önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.